20150427_MX_103.jpg

Misja Rotary

serve to change lifes

Przez ponad 100 lat, które upłynęły od powstania Rotary, nasze motto „Służba ponad własne interesy” (ang. „Service above self”) jest realizowane poprzez tzw. Drogi Służby, stanowiące podstawę aktywności klubów.

rotary end polio

1905

Paul Harris (adwokat z Chicago) był inicjatorem utworzenia pierwszego klubu  rotariańskiego; spotkanie założycielskie odbyło się 23 lutego 1905 r.; oprócz Harrisa udział w nim wzięli: Gustaw Loehr, Silvester Schiele i Hiram Shorey. Nazwa Rotary została zgłoszona i przyjęta na trzecim spotkaniu – pochodzi od słowa rotujący (przemieszczający się), gdyż jak pisze Paul Harris „miejsca spotkań naszej grupy podlegały ciągłej rotacji i odbywały się w różnych biurach, czy firmach. Później ustalaliśmy spotkania w różnego rodzaju hotelach i restauracjach, ciągle je zmieniając”.

rotary international logo

TEST 4 PYTAŃ

THE FOUR-WAY TEST

Test Postępowania

Cztery Pytania Kierunkowe

rotary international logo

Jennifer Jones z RC Windsor-Roseland, Ontario (Canada) – pierwszą, w ponad 100 -letniej historii Rotary, kobietą Prezydentką
Rotary International.

Hasło Jennifer Jones na kadencję 2022-23 brzmi: „Imagine Rotary” („Kreuj Rotary”).

Imagine Rotary