KLUBY

rottary international logo

PARTNERSKIE

Rotary Club Dresden

W październiku 1999 r. […] umowa o partnerstwie z RC Dresden. Głównym punktem umowy było porozumienie o ustanowieniu stypendium dla Kingi […]. Za kadencji Jasia wyszliśmy na zewnątrz, za Jacka trafiliśmy za granicę. I trafiamy za nią do dzisiaj, bowiem zadzierzgnięte wówczas więzi z klubem drezdeńskim trwają. Ileż to razy gościliśmy drezdeńczyków na wspólnych biesiadach u nas, ileż to razy chłonęliśmy wspaniałe koncerty w Semperoper Dresden u nich [...] po dość euforycznym okresie postembrionalnym w klubie nastąpił błogi spokój.

Pałac Finka
Wieliczka
logo HQ_edited.png

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Klubu Rotary z Lubeki i Wrocławia, uczniowie z klasy 4h biorą udział w bardzo ciekawym projekcie historycznym na wyspie Uznam, poświęconym pamięci Ofiar II wojny światowej. Nadmorskie krajobrazy, ciepłe wrześniowe słońce sprzyjają polsko-niemieckim dyskusjom nad trudną przeszłością.

Kolejne dni w projekcie historycznym mijają na zwiedzaniu miejsc takich jak Świnoujście i Peenemunde. W Świnoujściu młodzież odwiedziła miejsca pamięci na cmentarzu i wzięła udział w grze miejskiej. W Peenemunde mieliśmy okazję zobaczyć starą elektrownię/fabrykę rakiet V2, wykorzystanych podczas bombardowania Londynu podczas II wojny światowej. Poza tym gościła u nas polityczka Elizabeth Motschmann, europosłanka, która dyskutowała z młodzieżą na temat " Europa wczoraj, dziś i jutro". Na zakończenie pracowitych dni był też spacer nad Zalewem Szczecińskim i ognisko integracyjne.

PHOTO-2023-03-23-19-00-02 5_edited.jpg
logo HQ_edited.png

Nagroda
Wratislavia

27 maja we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie Niemiecko–Polskiej Nagrody Rotary Wratislavia pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Laureatą tej nagrody jest Łukasz Sikorski, strażak – ochotnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie...

nagroda wratislavia.png