Takiej wymiany jeszcze nie było!

Rotary w Polsce

wrzesień 2023

Czas pandemii zatrzymał wymianę młodzieży Rotary, ale teraz ruszyła pełną parą i Wrocław jest w czołówce. Przyjęliśmy uczniów w wieku licealnym z różnych stron świata, w tym po raz pierwszy z Turcji i Niemiec. Poza tymi krajami reprezentowany jest Tajwan, USA, Japonia, Brazylia i Meksyk. Uczniowie są ambitni, chcą poznawać Polskę i uczyć się polskiego i w naszym języku Japonka Iroha, Gibran z Meksyku, Ashley z USA, Victor z Brazylii, David z Tajwanu próbowali już skutecznie się przedstawić w XIII liceum, do którego będą uczęszczać. Wszyscy są zmotywowani i chcą poznać nasz kraj, kulturę i ludzi. Kiedy obserwuje się tych młodych cudzoziemców można przypuszczać , ze tak będzie, bo są ambitni zdolni i świadomie wybrali Polskę. Bardzo podobnie jest w drugą stronę i dzieci, które wyjechały z Wrocławia doskonale reprezentują swoją ojczyznę, często stając się wielką atrakcją  w odległych zakątkach świata, na przykład na Tajwanie czy w Meksyku. Na pewno usłyszymy i obejrzymy „reporterskie relacje”Zosi  i Zuzi z Meksyku, Mai i Eryka z Tajwanu, Uli i Szymona z USA, Ani z Kanady i Macka z  Australii. Sa już pierwsze zdjęcia i filmy i wkrótce je przedstawimy.

wymieńcy 1.jpg
wymieńcy 6.jpg